Lokalne inspiracje
światowa jakość

„wziąć (…) sztukę prostą, wylaną przez górali w ozdobach ich sprzętów domowych, narzędzi,
ich ubiorów, a rozwinąwszy tym sposobem żywioły, możnaby dojść do utworzenia stylu
ozdobnego, któryby miał wartość szczególną już przez samą swą oryginalność”

słowa Karola Bulsa, burmistrza Brukseli o działalności artystycznej
uczniów zakopiańskiej szkoły snycerstwa, 1878 r.

Księstwo Góralskie to magiczne miejsce doznań, gdzie przeszłość splata się nierozerwalnie ze współczesnością pozostawiając zmysły na długo w oszołomieniu. Gdzie czar i niezatarte wspomnienia Tatr zaklęte w klejnoty koronne naszych produktów towarzyszą Drogim Podróżnikom zniewalając smakiem, dotykiem i widokiem, podobnie jak cenne przeżycia wywożone z Zakopanego.

Od blisko 150 lat słynna
zakopiańska Szkoła Snycerska

wyznacza w bezkompromisowym stylu trendy sztuki ludowej. Arcydzieła rzemiosła wychodzące spod rąk znakomitych uczniów Szkoły podczas renomowanych wystaw i konkursów wprawiały w zachwyt nie tylko Cesarza Franciszka Józefa, a również wielu znanych światowych polityków, pisarzy, dyplomatów na przestrzeni dziesięcioleci.

źródło: Archiwum

To również korzenie pomysłu i inspiracja powstania klejnotów koronnych Księstwa Góralskiego: Pralin Góralskich, których aksamitny, głęboki, czekoladowy smak pozostaje na długo przywodząc w pamięci miłe chwile spędzone w stolicy polskich gór; Mountain Light, lampy o łagodnym blasku rozjaśniającym wyrafinowane wnętrza, a których wyjątkowy góralski styl pozostaje w niezmąconej równowadze pomiędzy tym co kiedyś, a tym co teraz; Mountain Diamond, wytworna i luksusowa kolekcja jedynej takiej na świecie biżuterii inspirowanej duchem Tatr łącząca krystaliczny blask wiecznych diamentów z ponadczasową formą nadaną przez mistrzów sztuki jubilerskiej, absolwentów słynnej Szkoły Snycerskiej z Zakopanego.

Zapraszamy w niepowtarzalny świat Księstwa Góralskiego, którego klejnoty koronne oddajemy z dumą w ręce Drogich Podróżników. Będą cieszyły zmysły jeszcze długo zanim czas zatrze w pamięci urokliwe chwile spędzone w stolicy polskich Tatr.