o nas Księstwo Góralskie

Księstwo Góralskie – lokalne inspiracje,
światowa jakość

„wziąć (…) sztukę prostą, wylaną przez górali w ozdobach ich sprzętów domowych, narzędzi,
ich ubiorów, a rozwinąwszy tym sposobem żywioły, możnaby dojść do utworzenia stylu
ozdobnego, któryby miał wartość szczególną już przez samą swą oryginalność”

słowa Karola Bulsa, burmistrza Brukseli o działalności artystycznej
uczniów Zakopiańskiej Szkoły Snycerstwa, 1878r.

Księstwo Góralskie to magiczne miejsce doznań, gdzie przeszłość splata się nierozerwalnie ze współczesnością. Pozostawiając zmysły na długo w oszołomieniu. Gdzie czar i niezatarte wspomnienia Tatr, zaklęte w klejnoty koronne naszych produktów, towarzyszą Drogim Podróżnikom zniewalając smakiem, dotykiem i widokiem. Podobnie jak cenne przeżycia wywożone z Zakopanego.

Od blisko 150 lat słynna
Zakopiańska Szkoła Snycerska

wyznacza w bezkompromisowym stylu trendy sztuki ludowej. Arcydzieła rzemiosła wychodzące spod rąk znakomitych uczniów Szkoły, podczas renomowanych wystaw i konkursów, wprawiały w zachwyt nie tylko Cesarza Franciszka Józefa, a również wielu znanych światowych polityków, pisarzy, dyplomatów na przestrzeni dziesięcioleci.

o nas księstwo góralskie

o nas księstwo góralskie

źródło: Archiwum

To również korzenie pomysłu i inspiracja powstania klejnotów koronnych Księstwa Góralskiego: Pralin Góralskich, których aksamitny, głęboki, czekoladowy smak pozostaje na długo, przywodząc w pamięci miłe chwile spędzone w stolicy polskich gór. Mountain Light, lampy o łagodnym blasku rozjaśniającym wyrafinowane wnętrza, a których wyjątkowy góralski styl pozostaje w niezmąconej równowadze pomiędzy tym co kiedyś, a tym co teraz. Mountain Diamond, wytwornej i luksusowej kolekcji. Jedynej takiej na świecie biżuterii inspirowanej duchem Tatr. Łączącej krystaliczny blask wiecznych diamentów z ponadczasową formą nadaną przez mistrzów sztuki jubilerskiej – absolwentów słynnej Szkoły Snycerskiej z Zakopanego.

Zapraszamy do niepowtarzalnego świata Księstwa Góralskiego, którego klejnoty koronne oddajemy z dumą w ręce Drogich Podróżników. Będą cieszyły zmysły jeszcze długo po tym, gdy czas zatrze w pamięci urokliwe chwile spędzone w stolicy polskich Tatr.